Rotary Club METROPOLITAN

18th od October, 2017

18th od October, 2017

U sredu 18. oktobra naš klub RC Beograd Metropolitan u sardanji sa E-klubom obeležio je prijem prvih žena u našu Rotary organizaciju i time promovisao rodnu ravnopravnost, uopšte. Pored mnogobrojnih Rotari klubova, sadašnjih, budućih i prethodnih guvernera Rotari Distrikta, svečanosti su prisustovali i Zoran Đorđević, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja; Marija Obradović, predsednica odbora za odbranu i unutrašnje poslove Narodne skupštine; pukovnik dr Katarina Štrbac, direktorka Direkcije za evropske integracije. Na protokolarnom delu, govorilo se o tome gde se naše društvo nalazi na polju ravnopravnosti polova, šta to država radi na ovom polju, kao i kako to Rotari može uticati da se situacija promeni na bolje. Zanimljivim performansom smo pokušali da predstavimo istoriju borbe žena za ravnopravnost, a panel diskusijom sa uglednim rotarijancima da predstavimo do sada postignuto na ovom polju i unutar Rotarija i u celom našem društvu. Humanitarni aspekt događaja je bio važan i ovom prilikom. Obezbeđeno je 264.000 dinara za mlade matematičare i njihov put na takmičenje u inostranstvo. Kotizacija za učešće na događaju je u iznosu od 100% otišla u humanitarne svrhe.Activities
Kulinarsko takmicenje na Iriskom Vencu

Kulinarsko takmicenje na Iriskom Vencu i tradicionalna akcija naseg bratskog kluba Rotary Club Novi Sad Dunav koju nikako ne propustamo! Ove godine u cilju realizacije...

READ MORE
Distriktna skupština i konferencija na Zlatiboru

Od 01.06. do 03.06. na Zlatiboru je održana Distriktna skupština i konferencija. Naš klub je predstavljao šestočlani tim predvođen predsednikom Gašom Dragutinovićem.

READ MORE
Humanitarni koncert na Kolarcu

''Dobar Glas'' se daleko čuje. U nedelju 28. maja smo na Kolarcu svojim prisustvom i mi pomogli Školu za talente u Ćupriji. Talentovani mladi ljudi očarali su nas...

READ MORE
Događaj u ogranizaciji RC Bor

Ne zaboravimo da Rotary gradi mostove mira i prijateljstva. RC Bor je ovog vikenda bio domaćin međunarodnog Rotary događaja, a kada je na konferenciji reč o miru...

READ MORE