Rotary Club METROPOLITAN

18th od October, 2017

18th od October, 2017

U sredu 18. oktobra naš klub RC Beograd Metropolitan u sardanji sa E-klubom obeležio je prijem prvih žena u našu Rotary organizaciju i time promovisao rodnu ravnopravnost, uopšte. Pored mnogobrojnih Rotari klubova, sadašnjih, budućih i prethodnih guvernera Rotari Distrikta, svečanosti su prisustovali i Zoran Đorđević, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja; Marija Obradović, predsednica odbora za odbranu i unutrašnje poslove Narodne skupštine; pukovnik dr Katarina Štrbac, direktorka Direkcije za evropske integracije. Na protokolarnom delu, govorilo se o tome gde se naše društvo nalazi na polju ravnopravnosti polova, šta to država radi na ovom polju, kao i kako to Rotari može uticati da se situacija promeni na bolje. Zanimljivim performansom smo pokušali da predstavimo istoriju borbe žena za ravnopravnost, a panel diskusijom sa uglednim rotarijancima da predstavimo do sada postignuto na ovom polju i unutar Rotarija i u celom našem društvu. Humanitarni aspekt događaja je bio važan i ovom prilikom. Obezbeđeno je 264.000 dinara za mlade matematičare i njihov put na takmičenje u inostranstvo. Kotizacija za učešće na događaju je u iznosu od 100% otišla u humanitarne svrhe.Activities
Krug dobrote

70 učenika i 30 nastavnika Osnovna skola Anton Skala proveli su predivan dan u prirodi u Zasavica - Specijalni Rezervat Prirode / Special Nature Reserve. Nadamo se...

READ MORE
30 godina žena u Rotariju

U sredu 18. oktobra naš klub RC Beograd Metropolitan u sardanji sa E-klubom obeležio je prijem prvih žena u našu Rotary organizaciju i time promovisao rodnu...

READ MORE
Donacija gasnog analizatora

Rotari Klub Beograd Metropolitan donirao gasi analizator Odeljenju neonatologije Opšte bolnice u Užicu Rotari Klub Beograd Metropolitan je 24. oktobra 2015. godine...

READ MORE
Rotary All Stars 2015.

Rotari Klub Beograd Metropolitan je 14. juna 2015. godine u saradnji sa Rotarakt Klubom Beograd Metropolitan organizovao tradicionalnu humanitarnu akciju sportskog...

READ MORE